SİTENİZİ MOTORLARA KAYDEDİN Gdr Seo Arama Motoru Uzmanı
SİTENİZİ MOTORLARA KAYDEDİN Şefik Özdemir

 Bir web sitesi kurmak istediğimizde öncelikle ihtiyacımız olan şey bir alan adıdır. Alan adı dediğimiz ise web sitemizin adıdır. Yani Google.com gibi. Google’nin alan adı Google.com dur örneğin. Site kayıt ederken ilk dikkat etmemiz gereken şey site içeriğine uygun bir alan adı almaktır. Yani sitemizin içeriği ne olacaksa alan adımız site içeriğimiz ile ilgili ilk bilgiyi vermelidir. Site kayıt ederken bir diğer dikkat etmemiz gereken husus ise alan adının çok uzun olmaması ve sesli ile sessiz harflerin yan yana tekrar etmemesidir.

 

            Alan adınızı aldıktan sonra script yani tema kurulumu yapmadan sitenizin arama motorları tarafından algılanması kayda alınması mümkün değildir. Arama motorlarına site kayıt ettirdikten sonra gerekli seo işlemleri başlatılarak içerik girilmeye başlanır ve siteniz arama motorlarında her girdiğiniz başlık için içerik için ayrı ayrı linklenmeye başlar. Lakin site kayıt işlemini gerçekleştirmeden istediğiniz kadar içerik girin verdiğiniz emeğin karşılığını istediğiniz gibi alamazsınız. Google’ın ve yandex’in kurduğunuz site için kayıt bölümleri ve linkleri bulunmaktadır. İsterseniz buradan girip sitenizi kayıt ettirebilirsiniz yada sitenizi faal hale getirdikten sonra içerik, başlık ve tag gibi şeyler girerek tanım yazıları yazarak arama motoru botlarının sitenizi ziyaret ederek site kayıt işlemini gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

 

            Site kayıt işleminin zamanlaması ve güncellenmesi işlemlerinde hata yapmamaya dikkat edilmelidir. Aksi halde seo yönünden zayıf düşülebilir. Gelişen Google botları aslında sizin site kayıt yaptırma işleminizi beklemeden sitenizi tanımlıyor ama bunun ne zaman olacağı belli olmadığı için sizi hazırlıksız yakalama ihtimalleri de var yada çok geç olup siz tonla içerik girdikten sonra bir anda sitenizi ziyaret etmeleri sonucunda sitenizi spam olarak görme ihtimalleri var. Bu yüzden doğru zamanda kendiniz sitenizi kayıt ettirirseniz çok daha avantajlı olacaktır sizin için. Malum kontrolsüz güç güç değildir. Her şeyi kontrol ederek daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Bunun için site kayıt işleminizi,

Google için;

https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html

 

 

Yandex İçin: https://webmaster.yandex.com.tr/addurl.xml

Adreslerinden site kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir siniz.

Etiketler

PAINTING

Yorumlar

Yorum Yap

Ad Soyad

Web Site

Yorumunuz